‘Bıçakla yaralama’dan gözaltına alınan HKP lideri Efe’ye ev hapsi

Halkın Kurtuluş Partisi (HKP) Genel Başkanı Nurullah Efe ile oğlu Hikmet Efe bugün evinin bulunduğu Üsküdar’da bıçakla yaralanma iddiası ile gözaltına alındı.

Cumhuriyet’in haberine göre adliyeye sevk edilen Efe ev hapsi kararıyla salıverildi. Oğluna ise adli kontrol şartı getirildi.

AA’nın aktardığına göre Üsküdar Güzeltepe Mahallesi Ganimet Sokak’taki metruk bir binanın bahçesindeki ağaçların dallarını toplamaya giden Recep Aytekin, eşi Hasibe Aytekin ve Hatice Arıcıoğlu, yaş ağaçların kesildiğini öne süren aynı sokakta oturan HKP Genel Başkanı Nurullah Efe ve oğlu Hikmet Efe arasında tartışma çıktı. İddiaya göre karşılıklı küfürleşmenin ardından çıkan kavgada Nurullah Efe, Recep Aytekin’i bıçakladı.

Nurullah Efe’nin polis merkezinde, Recep Aytekin ile aralarında önceye dayalı husumetleri olduğunu söyleyerek, “Recep Aytekin ile eşi sokağımızda bulunan metruk yapının bahçesine girerek daha önceden kestirdikleri kurumuş olan ağaçları motorlu testere ve başka kesici aletler ile kesmeye başladı. Yeşil dalları da keseceklerini aralarında konuşurlarken yukarıdan bir süre izledim. ‘Size ait olmayan dalları keserek götürmek haram değil mi?’ dedim. Şahıslar da bana sahibinden izin aldıklarını söylediler. Ben de şahıslara ‘Yalan söylüyorsunuz, hayvana düşmansınız, yeşile düşmansınız, uçan kuşa düşmanız’ dedim” diye ifade verdiği öğrenildi.

Nurullah Efe, oğlunun da kendisinin de kimseye bıçakla saldırmadığını belirterek, tartıştığı kişilerden şikayetçi olduğunu söyledi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x