Müge Anlı’ya konu olmuştu: Bedriye Kılıç’ın cesedi 1 yıldır bulunamadı

Edinilen bilgiye göre, o zamanki süreçte Müge Anlı’nın programında kayıp olarak aranan 3 çocuk annesi 35 yaşındaki Bedriye Kılıç’ın ailesi ve yakınları, kadının yıllarca şiddet ve eziyet gördüğü eşi Tayfur Kılıç tarafından ortadan kaybedildiğini iddia etti.

Eşinin kaybolmasıyla ilgili çelişkili açıklamalarıyla dikkat çeken Tayfur Kılıç’ın Bedriye Kılıç’ı bir televizyon kanalına röportaj verdi diye öldürdüğü öne sürüldü.

Suçlamaların odağındaki koca Tayfur Kılıç’ın, eşi kaybolduktan bir hafta sonra pavyona gittiği, mekanda çalışan kadınlarla birlikte alkol alıp eğlendiği ortaya çıktı.

Bedriye Kılıç’ın kaybının 115. gününde ise kocası Tayfur Kılıç’tan cinayet itirafı geldi ve 28 Ekim 2023 tarihinde tutuklanarak cezaevine gönderildi. Tayfur Kılıç’ın cesedi attığını iddia ettiği yer olan Akşehir Cankurtaran Mahallesi Harlak Mevkii’nde yapılan aramalarda bir sonuca ulaşılamazken, ceset ya da parçaları bulunamadı.

Aradan tam 1 yıl geçmesine rağmen kadının hala cesedi bulunamadı. Bedriye Kılıç’ın gözü yaşlı anne ve babası kızlarının kaybolduğu tarihte Akşehir Nasreddin Hoca Mezarlığına giderek Nasreddin Hoca Türbesi’nde kızlarının cesedinin bulunması için dua etti.

“KIZIMIN CESEDİNİN BULUNMASINI İSTİYORUM”

Bedriye Kılıç’ın Babası Oktay Er, kızlarının cesedinin bir an önce bulunmasını ve onun bir mezarı olmasını, mezarı başında dua edebilmeyi istediklerini söyledi.

“KUZUMUN DA MEZARI OLSUN”

Gözü yaşlı anne Sona Er ise devletten ve herkesten yardım istediğini belirterek, “Benim kuzumun da böyle bir mezarı olsun. Ben de başında dua okuyacağım. Yardım etsinler bana, yavrumun cesedini bulsunlar. Kocasına hapiste bakmasınlar, onu orada konuştursunlar. Konuştursunlar da benim çocuğumun yerini dedirttirsinler. Adalet Bakanı, Cumhurbaşkanı ne olur elimizden tutun yalvarıyorum. Bu çocuğumu bulun. Bir mezarı olsun, ben geleyim okuyayım, başına çiçekler dikeyim. Çocuğum bir senedir yok. Ölüm yıldönümü geldi yok. Onun yerini anası da biliyor, babası da biliyor, ne olur konuşsunlar. Konuşsunlar da şuraya gömdük, gidin alın çocuğunuzu desinler. Devletime yalvarıyorum, çocuğumu bulsunlar. 1 sene oldu çocuğumu bulamadım. Ne olur yardım edin bana” diyerek gözyaşlarına boğuldu.

Bedriye Kılıç’ın anne ve babasının avukatı Kürşat Halil Usta da devam eden hukuki süreç hakkında bilgi verdi. Katil zanlısı Tayfur K.‘nin ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası aldığını söyleyen Avukat Usta, “Tayfur K.’nin anne ve babası yönünden ise mahkemede yardım yönünden her ne kadar talepte bulunmuş olsak da şu aşamada bir beraat kararı söz konusu. Bununla alakalı olarak yasal süreç içerisinde bir üst bölge adliye mahkemesine yardım edenlerin de ceza alması yönünde istinaf talebinde bulunduk. Süreç bu yönden devam ediyor” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x