Rahmi Koç’tan Milletvekili İsyanı: “Bu Devlet Rahatlıkla Döner”

Türkiye’nin en zengin iş insanlarından Rahmi Koç, verdiği son röportajda çok konuşulacak açıklamalara imza attı. Türkiye’deki en büyük sorunlardan birinin nüfus olduğun belirten Koç, milletvekili sayısına da dikkat çekti.

Detaylar…

Kaynak: https://www.patronlardunyasi.com/habe…

Ünlü iş insanı Rahmi M. Koç, Cumhuriyet’in 100. yılı için hazırlanan röportaj serilerinin konuğu oldu.

Patronlar Dünyası’nın haberine göre, Koç Topluluğu’nun hazırladığı Cumhuriyet’in 100. yılı ve topluluğun 97. yılı röportajlar serisinin ilk konuğu Koç Holding Şeref Başkanı Rahmi M. Koç olmuştu.

Ekim ayında yayınlanan röportajda, Rahmi Koç’un Türkiye’nin nüfusuna yönelik söyledikleri gündem olurken son olarak ‘milletvekili sayısına’ odaklandığı sözleri yeniden konuşulmaya başlandı.

Rahmi Koç, verdiği röportajda nüfus konusu başta olmak üzere gündeme dair çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Kendi çocukluk anılarını anlatarak başlayan Rahmi Koç, Türkiye’nin en büyük sorunlarından birisinin nüfus olduğunun altını çizdi. Rahmi Koç, ‘Bir defa nüfusu kontrol etmemiz lazım. Bu kadar nüfusla hareket etmek ve ekonomiyi sağlamlaştırmak zor. Çünkü kendi yarattığımız kaynak kendimize yetmiyor.’ ifadelerini kullandı.

“Başımıza ne geliyorsa nüfus artışından geliyor. Okul yetmiyor, gıda yetmiyor, hastane yetmiyor, hiçbir şey yetmiyor.”

Dışarıdan kaynak gerektiğinin altını çizen Rahmi Koç, ülkemizde yaşanan işsizliğe de dikkat çekti. 

Koç, ‘Bir kişiye iş bulmak için 60 binle 80 bin dolar arasında yatırım icap ediyor. Bu yatırımın gelebilmesi için de altyapının düzenlenip yerine oturtulması lazım’ ifadelerini kullandı.

“600 milletvekili var, 200’üyle rahatlıkla hallolur.”

Dışarıdan bir kaynak gerektiğini belirten Rahmi Koç, aynı zamanda devlette çalışan sayılarına da dikkat çekerek bazı açıklamalarda bulundu.

Koç, ‘Diyorlar ki, devlette 5.5 milyon kişi çalışıyor. Buna askerler dahil değil. Dolayısıyla 2 milyon kişiyle bu devlet rahatlıkla döner. 600 milletvekili var, 200’üyle rahatlıkla hallolur.’ ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x