Sabancıların bitmeyen miras kavgası… ‘Hacı Sabancı dava açma dedi’


İhsan Sabancı’nın resmi olmayan ilişkisinden olan 3 çocuğundan bir tanesi 61 yaşındaki Sevgi Sabancı aile mirasının kendisinden haksız yere alındığını iddia ederek mahkemenin yolunu tutmuştu. 9 ayrı dava açan Sabancı, konuyla ilgili açıklama yaptığı açıklamada 22 yıldır hukuki mücadele verdiğini belirterek, “Aslında hakkım olan verilseydi, ben sulh içinde çözmek isterdim. Bunun için de çok çaba sarf ettim. Maalesef sulh içinde çözülemedi. Yoksa ben de aile konularımızı deşifre etmekten memnun değilim” dedi.

Babası İhsan Sabancı’nın ilişkisinden dolayı miras sisteminden çıkarıldığını belirten Sevgi Sabancı, “Babam hakkını devretmek zorunda bırakılmış. Dedem babamı mirasından çıkarmış. Babamı devre dışı bıraktılar. Babam annemle ilişkisinden dolayı mirastan çıkarıldı” ifadelerini kullandı.

Sabancı bünyesindeki tüm şirketlerde hakkı olduğunu belirten Sevgi Sabancı, kız kardeşi Sevilay Sabancı’nın mahkeme yoluyla Atlı Köşk’teki haklarını aldığını hatırlatarak “Babamın miras hakkı kanunen bize geçmiş oluyor. Bize geçmesine rağmen vekalet yoluyla bizim hakkımız elimizden alındı. Ortada İhsan Sabancı’nın çocuklarına yapılmış büyük bir haksızlık var. Kardeşim Güler Sabancı da mağdur aslında” dedi.

HACI SABANCI’DAN DAVA AÇMA UYARISI

Babası İhsan Sabancı’nın hayatını kaybetmesi ardından amca Hacı Sabancı’yla görüşmeye devam ettiklerini paylaşan Sevgi Sabancı dikkat çeken bir itirafta da bulundu. Hacı Sabancı’nın kendisine mirastan pay almak konusunda dava açmaması gerektiğini söylediğini paylaşan Sevgi Sabancı, “Bana ‘Sabancı ailesiyle iyi anlaş yoksa ömür boyu avukatlarla uğraşırsın’ demişti. Biz ne verirsek ona razı gel gibi bir tavrı olmuştu. Ben yine de amcamı çok severim, saygı duyarım” sözlerini sarf etti.

GÜLER SABANCI’YLA GURUR DUYUYORUM

Ablası Güler Sabancı hakkında da konuşan Sevgi Sabancı, “Kardeşim Güler Sabancı şimdi Sabancı Holding’in başında. Kendisiyle gurur duyuyorum. Ne olursa olsun o benim kardeşim. Çok başarılı, çok çalışkan. Emeğiyle geldi bu noktaya. İş hayatındaki başarılarını hep takdir ediyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x